dieta.ucinne.cz
Účinné diety
zazraky-zivota.ucinne.cz
Zázraky života - seriál
vlasy-plet.kvalitne.cz
Módní kosmetické trendy

Vrátit se zpět

Neslaná dieta

Co je neslaná dieta?

Často slýcháme doporučení dietologů a jiných odborníků na zdravou výživu, že nemáme příliš solit, ať už držíme dietu či nikoli. Ale proč? Vždyť sůl přece tělo potřebuje, domnívá se většina z nás. Vzpomeňme na pohádku Sůl nad zlato, kde je důležitost soli vyzdvihována nade vše ostatní. Opak je však pravdou. Sůl je sice pro lidský organismus nezbytná, a to díky obsahu sodíku, ale toho je dostatek i v syrové stravě. Neslaná dieta je postavena na omezení denních dávek soli v jídelníčku na minimum, což však nelze považovat za samostatnou redukční kúru. K úbytku tuků totiž nevede, pouze k odvodnění. Ideální je proto neslaná dieta v kombinaci s jinými dietními postupy.

Jak dlouho se neslaná dieta dodržuje?

Minimální užívání soli by měl mít neustále na paměti každý, kdo chce jíst zdravě, bez ohledu na dietu.

Kolik lze pomocí neslané diety shodit?

Neslaná dieta sama k redukci váhy nevede, pouze omezení soli v jídelníčku způsobuje odvodnění, tj. úbytek vody z buněk a tkání, čímž logicky dochází ke snížení hmotnosti.

Pro koho je neslaná dieta vhodná?

Dieta se sníženým množstvím soli je zejména doporučována lidem s nejrůznějšími chorobami, obzvláště pak při vysokém tlaku. V případě redukční diety zabraňuje střídmé solení koncentraci tekutin v buňkách a přibývání na váze.

Jak neslaná dieta funguje?

Při hubnutí má sůl tu negativní vlastnost, že zadržuje v těle vodu, způsobuje otoky městnáním vody v buňkách, a tím vypadáme silnější, než ve skutečnosti jsme. Sůl vyvolává žízeň, takže čím více pijeme, tím více vody se v těle ukládá a tím narůstají i kilogramy. Omezením soli se nadbytečné tekutiny odplaví a na váze může ubýt až několik kilogramů.

Jaké potraviny jsou při neslané dietě povoleny?

Povoleny jsou všechny potraviny v rámci dietologických doporučení s omezením soli.

Jaké potraviny jsou při neslané dietě zakázány?

Zcela nevhodná jsou jídla s přemírou soli, například uzeniny, sýry, některé pečivo, křupky, chipsy. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat pokrmům v restauracích, kde je sůl často velmi nadužívána.

Jaká jsou pozitiva neslané diety?

Jaká jsou negativa/rizika neslané diety?

Jak zmírnit negativa/rizika neslané diety?

Abychom krom odvodnění dosáhli i úbytku tukových zásob, je zapotřebí neslanou dietu zkombinovat s jinými dietními režimy. Nedostatečnou chutnost pokrmů můžeme vyrovnat užíváním jiných neslaných dochucovacích prostředků, například čerstvých či sušených bylin, koření, octa, citrónové nebo ovocné šťávy a podobně.


Komentáře

Jméno:
Komentář:
Zapište název prvního
měsíce v roce:
 

1| 

2015-07-20 14:08:01 - Janotová Eva
Lékařka mi nařídila střídmou dietu. Nevím kde se zeptat na její dodržování a co se může a co ne. Mám potíže s vysokou hladinou cholesterolu a jaterní testy. Děkuji za odpověď. Janotová e-mail: janotovae@seznam.cz

2015-03-29 17:36:03 - Denisa
Trvalé hubnutí pro muže, ženy bez jojo efektu i s ohledem na speciální diety jako např. vegetariánské, bezlepkové atd.. Pozor AKCE komplexní analýza těla ZDARMA! Proto neváhejte a pište na vyzivove.poradenstvi.dv@gmail.com

2012-03-31 22:08:38 - EmiNem
toto sa mi nezdá... nie je tu žiadny kvalitný jedálniček a hlavne dostatočný prísun bielkovín! toto je lepšia diéta

Partneři: Dieta hubnutí, koktejlbarman.cz, Jak zhubnout, Osobní trenér Poker After Dark e-Léčiva.com Tonery a inkoustové náplně pro znalce