dieta.ucinne.cz
Účinné diety
zazraky-zivota.ucinne.cz
Zázraky života - seriál
vlasy-plet.kvalitne.cz
Módní kosmetické trendy


Encyklopedie    Vše    A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z    

Badminton

pokud se provádí rekreačně, je velmi vhodné pro všechny věkové kategorie, zejména pro dříve narozené. Hraje se ve dvojicích či čtveřicích péřovým míčkem a lehkou raketou.

Bakterie

mikroskopický organismus. Některé druhy žijí zcela neškodně v těle a dokonce jsou nezbytné pro důležité procesy, jako je trávení, zatímco jiné mohou způsobovat celou řadu nemocí, od běžného zánětu žaludku a střev až k infekcím méně obvyklým, jako je například zánět mozkových blan.

Balastní látky

látky, které tělo nepřijímá a v nezměněné formě je vylučuje střevem. Přesto však mají důležitou úlohu v trávení, jelikož slouží jako výplňový materiál a tak trávení kladně ovlivňují. Balastní látky, označované též jako vláknina, se charakterizují jako látky bobtnavé, vážící na sebe vodu a tak zvětšující objem stolice.

Bazální metabolismus

základní přeměna látková ? množství energie potřebné pro krytí aktivity orgánů a pro udržení tělesné teploty. Osoba, u které se měření provádí, má být v úplném tělesném a duševním klidu, vleže a nejméně 12 hodin po posledním jídel.

Biobujón

báječně nahradí všechny masoxové kostky a jiné zvýrazňovače chuti. Neobsahují glutamany a jsou vyrobeny jen ze sušené zeleniny, kvalitního oleje a koření. Obsahují často rýžové miso, které má čistící účinky. Biobujóny jsou bezlepkové a navíc 100 procentně veganské.

Biopotraviny

všechny živočišné a rostlinné produkty, které byly vypěstovány nebo chovány v přírodních podmínkách bez použití pesticidů, fungicidů, hormonů nebo umělých hnoji. Jsou to potraviny bez chemických látek, konzervantů, barviv a jsou vytvářené z bioproduktů.

Bioprodukt

urovina rostlinného nebo živočišného původu získaná v ekologickém zemědělství, tzn. přírodními postupy bez použití chemických látek. Taková surovina je určena k výrobě biopotravin a dalších ekologických výrobků.

BMI - body mass index

index tělesné hmotnosti, je výpočet, pomocí nějž lze určit, zda je váha optimální, nebo zda člověk trpí nadváhou či podvýživou. Hodnoty BMI: méně než 18 podváha, 18 - 25 ideální hmotnost, 25 - 30 nadváha, nad 30 obezita ohrožující zdraví.

Výpočet BMI: hmotnost (kg) / druhá mocnina výšky (m)

Bulgur

je částečně naklíčená, usušená a nahrubo pomletá pšenice s ořechovou chutí. Jako tepelně zpracovaná potravina je velmi lehce stravitelný, dodává vitalitu a nenadýmá. Můžete ho používat samostatně nebo jako přílohu k zelenině, či do salátů a masových jídel.

Bulimie

porucha příjmu potravy, vyskytující se hlavně mezi mladými ženami. Postižené bulimií touží po jídle, ale bojí se ztloustnutí. Hltají velké množství potravy, které následně zvracejí a používají také projímadla, což může způsobit závažné zdravotní potíže. Nutná je lékařská péče.

Buněčná výživa

jednoduše znamená výživný program, který je sestaven tak, že buňky v našem těle jsou plně vyživovány. Toto našim buňkám umožňuje růst, regeneraci a vykonávání své funkce s největší efektivností, která je možná. Výsledek je, že se cítíme a vypadáme lépe a jsme také schopni mít větší obranyschopnost proti chorobám a také kontrolovat naši váhu, pokud je to potřeba. Dodání pořádné výživy je komplikovanější, než se jednoduše vyhnout určitým přebytkům v průměrné dietě. Je to dokonce komplikovanější než přidání pár vitamínů, zdravého jídla, džusů atd.. Buněčná výživa začíná používáním kompletního výživného programu, který zahrnuje všechny základní mikroživiny, požíváním vyvážených jídel a vyhnutím se přebytkům, které jsou známé, že mohou být škodlivé. Zároveň to znamená využít bohatství informací, které byli nasbírány z botanického světa jako výživné byliny.

Partneři: Dieta hubnutí, koktejlbarman.cz, Jak zhubnout, Osobní trenér Poker After Dark e-Léčiva.com Tonery a inkoustové náplně pro znalce