dieta.ucinne.cz
Účinné diety
zazraky-zivota.ucinne.cz
Zázraky života - seriál
vlasy-plet.kvalitne.cz
Módní kosmetické trendy


Encyklopedie    Vše    A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z    

Fenylketonurie

onemocnění, při kterém organismus neumí odbourávat fenylalanin. Důsledkem je poškození intelektu. Dnes se provádí vyšetření všech novorozenců, stačí pak jen ze stravy vyloučit zdroj fenylalaninu (varování se vyskytuje na obalech potravin nebo nápojů slazených aspartamem) a dítě může být zcela v pořádku.

Flavonoidy

pigmenty (rostlinná barviva), odpovědné za většinu jasných barev ovoce a zeleniny. Tyto látky, nazývané někdy také bioflavonoidy, působí jako důležité antioxydanty. Jejich účinnost zvyšuje vitamin C.

Florbal

hraje se na hřišti ohraničeném mantinely, podobně jako v ledním hokeji. Hráči si přihrávají hokejkami malým plastovým míčkem. Hokejka se nesmí při nápřahu či po úderu zvednout nad úroveň pasu.

Fortifikace

zvýšení množství nějaké užitečné látky (nejčastěji vitaminů, minerálů nebo stopových prvků).

Frisbee

bezkontaktní sportovní hra mezi dvěma družstvy o sedmi hráčích. Talíř - umělohmotný disk - se může předávat pouze přihráváním. Házející nesmí dělat kroky. Bodu je dosaženo chycením disku v koncové zóně.

Partneři: Dieta hubnutí, koktejlbarman.cz, Jak zhubnout, Osobní trenér Poker After Dark e-Léčiva.com Tonery a inkoustové náplně pro znalce