dieta.ucinne.cz
Účinné diety
zazraky-zivota.ucinne.cz
Zázraky života - seriál
vlasy-plet.kvalitne.cz
Módní kosmetické trendy


Encyklopedie    Vše    A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z    

Glukóza

cukr, který je hlavním zdrojem energie v těle a v jehož formě jsou sacharidy přenášeny krví.

Glutamát

Glutamát sodný (glutasol) je přípravek pro zlepšení chuti, především v čínské kuchyni. Někomu může způsobovat nadýmání a bolesti hlavy.

Glykosidy

přírodní organické látky skládající se ze složky cukerné a složky necukerné. Cukernou část často tvoří glukóza (odtud název celé skupiny). Glykosidy bývají fyziologicky vysoce účinné, často jedovaté. Patří k nim látky působící na srdce, např. náprstníkové (digitalisové) glykosidy.

Golf

hraje se na rozlehlých travnatých hřištích malým míčkem. Pomocí speciálních holí s různým sklonem úderové části se míček odpaluje. Hraje se na jamky nebo rány. Při odpálení, drajvu, se zapojuje svalstvo celého těla. Vyžaduje dobrou nervosvalovou koordinaci, soustředění a přesnost provedení. Hra je kombinovaná s chůzí na čerstvém vzduchu.

Gomasio

je opražené a rozemleté sezamové semínko a mořskou solí ve speciální misce. Pravidelná lžička gomasia denně zmírňuje únavu, protože neutralizuje kyseliny v krvi. Posiluje nervový systém a přirozenou imunitu. Gomasio můžete použávat na rýžim saláty, těstoviny.

Partneři: Dieta hubnutí, koktejlbarman.cz, Jak zhubnout, Osobní trenér Poker After Dark e-Léčiva.com Tonery a inkoustové náplně pro znalce