dieta.ucinne.cz
Účinné diety
zazraky-zivota.ucinne.cz
Zázraky života - seriál
vlasy-plet.kvalitne.cz
Módní kosmetické trendy


Encyklopedie    Vše    A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z    

Lakros

(lacrosse) - hraje se na velké travnaté ploše. Hráči si přihrávají míč holí, která je na konci trojúhelníkově rozšířená a vyplněná síťkou, do které se míček chytá. Hraje se i za brankou jako v ledním hokeji.

Lepek

(gluten) - bílkovina přítomná hlavně v obilninách, především v pšenici, ječmenu, žitě a ovsu, a tím i v četných potravinách vyrobených z mouky, například v chlebu, sušenkách, koláčích a těstovinách. Lidé trpící nesnášenlivostí lepku nemohou tuto bílkovinu trávit a musí dodržovat bezlepkovou dietu, aby nedošlo k poškození střev. Takové poškození způsobuje celiakii (zejména u dětí) a může být příčinou chudokrevnosti a neplodnosti.

Lymfatický systém

komplexní systém jednoduchých drenážních (lymfatických, mízních) cév a sběrných uzlů (lymfatických uzlin), které obsahují bílé krvinky a tkáň vytvářející protilátky. Tento systém odvádí tekutinu z tkání, zachytává cizorodé částice, mikroorganismy a nádorové buňky a přivádí buňky určené k boji s infekcí na místa, kde je jich zapotřebí.

Partneři: Dieta hubnutí, koktejlbarman.cz, Jak zhubnout, Osobní trenér Poker After Dark e-Léčiva.com Tonery a inkoustové náplně pro znalce