dieta.ucinne.cz
Účinné diety
zazraky-zivota.ucinne.cz
Zázraky života - seriál
vlasy-plet.kvalitne.cz
Módní kosmetické trendy


Encyklopedie    Vše    A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z    

Obezita

stav, kdy tělo obsahuje příliš mnoho tuku. Za obézního je považován ten, kdo váží 20% nad své ideální maximum, nebo ten, jehož BMI je větší než 30. Dlouhotrvající obezita vážně poškozuje zdraví, značně zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku, ischemické choroby srdeční, mozkové mrtvice, cukrovky II. typu, některých nádorů, osteoartritidym bolestí zad a křečových žil.

Okara

je sojová drť, která zbude po výrobě sýra tofu. Je to polotovar vhodný pro výrobu zdravých karbanátků, paštik a pomazánek. Lze ji upravit i na sladko jako náplň koláčů, místo tvarohu, či k doplnění ořechových náplní.

Ořechový olej

nemusíte používat jen oleje olivové, slunečnicové atd. ale také ořechové. Ořechový olej podporuje mozkovou činnost, obsahuje velké množství minerálních látek a je vynikající na kožní problémy.

Osteoporóza

řídnutí kostí.

Otravy z potravin

choroby způsobené požitím potravy kontaminované určitými mikroorganismy nebo jedy, které tyto mikroorganismy vylučují. Výskyt otrav je pravděpodobně způsoben vzrůstem spotřeby polotovarů a pojídáním jídel u stánků. Nejčastějšími příznaky otrav jsou: průjem, zvracení, bolesti břicha, horečka, křeče, dehydratace.

Partneři: Dieta hubnutí, koktejlbarman.cz, Jak zhubnout, Osobní trenér Poker After Dark e-Léčiva.com Tonery a inkoustové náplně pro znalce